facebook-icon
Banková masáž

Banková masáž

Banková masáž Banská BystricaTouto metódou rozumieme prikladanie sklenených nádobiek s nahriatym vzduchom. V nich sa ochladzovaním vytvorí podtlak, ktorý spôsobí ich prisatie na pokožku. Bankovanie môžeme vykonávať aj pomocou silikónových baniek. Je to metóda veľmi stará, známa už v staroveku a používaná nielen k uvoľňovaniu bolesti pohybového aparátu, ale aj ku zmierneniu vnútorných potiaží.

Banky pôsobia tak fyzikálne, reflexne, ale aj metabolicky tým, že ovplyvňujú pochody látkovej výmeny v priľahlom okolí a v neposlednej rade aj stimulujú imunitu organizmu. Taktiež ovplyvňujú procesy aj na miestach vzdialených od aplikácie. Čo sa odohráva v tkanive pri priložení banky? Podtlak vtiahne časť kože aj podkožia do banky, tým sa prekrvia a okysličia kritické body a odplavia sa škodliviny. Kritické miesto sa rýchlejšie regeneruje a zotavuje. Tam, kde príroda vytvorila bolesť, tam sa nahromadili škodlivé látky a keď telo nie je schopné tieto z tela samo vypudiť, musíme urobiť „dieru" priložiť banku, aby tieto vyšli z tela von. Tieto bolestivé miesta, ktoré sa javia ako rôzne zatvrdliny - gelózy sú vlastne reflexné prejavy ochorenia vnútorných orgánov.

Indikácie

 • Posiľňovanie vlastnej obranyschopnosti organizmu
 • Zlepšenie stavu svalovej slabosti /krk, plecia, lakte, kríže, bedrá/
 • Bolesti obličiek, močových ciest, močového mechúra, pohlavných orgánov
 • Dýchacie cesty, hlasivky, priedušky, astma
 • Zažívacie orgány a problémy
 • Srdce, cievy, nízky tlak
 • Zvyšovanie imunity, zlepšenie lymfatického obehu

Účinky

 1. Vplyv na kožu.
  Fyzikálne podnety totiž pôsobia priamo na vlasovú cibuľku a rozširujú krvné cievy. Prostredníctvom mierneho ťahu sa zrýchľuje tkanivový metabolizmus v koži, zlepšuje sa činnosť potných a mazových žliazok i kožné dýchanie a zvyšuje sa prísun živín do tkanív. Podstatou liečby bankami nie je len odstránenie stagnujúcej starej krvi z pokožky, ale aj vyčistenie kožného povrchu od jedovatých látok.
 2. Vplyv na svaly.
  Ťah vyvíjaný pri bankovaní, stimuluje kožné kapiláry, čo aktivuje funkciu krvných ciev vo svaloch. Rozšírenie ciev vo svaloch uľahčuje prietok krvi: tým sa odstráni miestna stagnácia krvi, dôjde k významnému zlepšeniu stavu napr. u tzv. zamrznutého ramena. Okrem toho sa upravuje aj lymfatický tok.
 3. Vplyv na kĺby.
  Jedna z diagnóz, u ktorej je bankovanie vhodné a účinné je chronický reumatizmus. Pozitívny vplyv sa prejavuje na zlepšení prekrvenia kĺbu a zvýšenej sekrécii synoviálnej - medzikĺbnej tekutiny. Bankovanie môže odstrániť aj prípadné svalové spazmy v okolí postihnutého kĺbu.
 4. Vplyv na tráviacu sústavu.
  Väčšina pacientov po bankovaní pociťuje hlad. Tráviace orgány, zvlášť slezina a žalúdok, sú najdôležitejším „motorom“ organizmu. Sacia sila ľahkého podtlaku v bodoch na bruchu stimuluje vnútorné orgány, zlepšuje perilstatiku a sekréciu aj kvalitu tráviacich štiav. Tým sa zlepšuje trávenie a vstrebávanie živín. Bankovanie je teda účinné pri chronických ochoreniach žalúdka a čriev.

Celkové účinky bankovania

Bankovanie Banská Bystrica

Čistenie krvi.
Následkom podtlaku a sania sa zlepšuje krvný obeh v tepnách a žilách, dochádza pri tom k prechodnému vzniku drobných hematómov. Môžeme tak zmierniť kongesciu, uľahčiť tok krvi a zabrániť pozápalovej extravazácií v tkanivách. Zlepšenie toku krvi je teda najdôležitejším účinkom tejto liečebnej metódy, ktorá sa dá úspešne využiť pri ošetrení zatvrdnutých arterií, zmrznutého ramena a pod.

Účinky na nervový systém.
Bankovanie stimuluje kožné senzitívne nervy, dochádza aj k ovplyvneniu zón kontrolovaných odpovedajúcimi nervami. Bankovanie je účinné pri bolesti hlavy, závratoch, malátnosti, únave,
vysokom krvnom tlaku, reumatizme.

Kontraindikácie

 • Hemofília (krvácavosť)
 • Krehké cievy
 • Leukémia a nádory + kontraindikácie z klasickej masáži

Bankovanie môže prebudiť vnútorné pochody a tým aj skryté poruchy. Prevádza sa v liečebných kúrach v počte 6× a max. 10×. Banková masáž sa s veľmi účinným výsledkom dá priradiť k iným druhom masáži.

 

Fotogaléria

 • Stará sa o vás
Masér Tomáš Kolev Tomáš Kolev
Masér a poradcaZabezpečíme pre vás všetky služby počnúc odbornou masážou, poradenstvom pri formovaní postavy a spoločne nájdeme cestu pri riešení vašich zdravotných problémov.

"Teším sa na vašu návštevu "
Neváhajte a rezervujte si termín.
© 2013 Gallini.sk  |  Všetky práva vyhradené
Theme by webunderdog